Gösterişli, Albenisi Yüksek, Web Sitesi İstermisiniz?
+9 0.539 599 21 35 / Yasin EKEN
  • Harikulade Bir WEB SİTESİ Sahibi Olmak İster misiniz?
  • DOMAİN Tescil İşlemleri
  • WEB HOSTİNG Tescil İşlemleri
  • ARAMA MOTORU Optimizasyon İşlemleri
  • ÜRÜN FOTOĞRAFI Çekim İşlemleri
  • BANNER TASARIMI İşlemleri
DOMAİN SATIN ALACAĞIM

Hoş geldin;

Domain; internette yer alan web sitenizin kimliğidir.Türkçesi Alan Adı olarak tanımlanmaktadır.


Alan adı sizin işyerinizin internetteki tabelasıdır.Yandaki resimde net görülüyor zaten.Tabela olmadan işyeri olmaz mı? Diyen hemen soran olur şimdi olur olmasına da gelen müşteriler, işyerini biraz zor bulurlar.

WWW kısmından açıklamaya başlayalım.WWW’nin açılımı World Wide Web demek, Türkçesini söyleyeyim Dünyayı Saran Ağ demektir.Nasıl ki işyerinde bilgisayarlarınız birbirlerine bağlı, siz bu bağlantı (Ağ Bağlantısı) sayesinde dosya gönderiyor, yazıcı paylaşıyorsanız vs... dünya genelinde de böyle bir ağ var.WWW yazarak bu ağa gireceğinizi bilgisayara bildiriyorsunuz.Eskiden WWW yerine IP adresi yazılırdı.

Sonra işyerinizin/hizmetinizin adini yazıyorsunuz.Yani tabeladaki ismi veya içeriğini yazıyoruz.WWW yazdım dünya ağına gireceğim dedim kime dedim web browser(bıravzır)’a oda ne? Onlar şu ekspilorır, kırom dediğin zımbırtılar.

WWW yazdım sonra web adresini yazdım yani Konya-web sonra com,net,org durumuna göre bunları yazdım ve siteye bağlandım.Aslında arka planda bilgisayar bir başka bilgisayara bağlantı kuruyor ve dosyalarını inceliyorsun.Alan adı dediğimiz başlı başına bu.

Com, net, org, com.tr ne demek onları da aşağıdan okuyun.

.COM : Commercial yani Ticari anlamına gelir.Dünya çapında geçerlidir.Bir çok müşterimiz com tercih ediyor.

.NET : Network kelimesininden türemedir. anlamında yani.Dünya çapında geçerlidir.Genelde intranet siteleri için tercih ediliyor.Com yoksa Net var denilebilir.Boş mu değil mi bakmak lazım.

.ORG : Organization kelimesinden geliyor yani organizasyon, örgütlenme anlamında.Herhangi bir dernek, organizasyon, yardım kuruluşu, kamu kurumları filan olursa sonu org ile biterse iyi olur.Dünya çapında kullanılabilir.

.COM.TR : Sonundaki Tr den de anlaşılacağı üzere sadece Türkiye'ye ait bir alan adı çeşididir.Belgeleri var.Belgeleri bize gönderiyorsunuz, bizde sizin adınıza tescil ediyoruz.

Senin için aşağıya iletişim bilgilerini bırakıyorum istediğini bize ilet.KAHVE içmeye de en kısa sürede beklerim.Adres Bilgileri
Fevzi Çakmak Mahallesi.Aykent Ayakkabıcılar Sitesi.1.Sokak (10671 Sok) No:17
Karatay / KONYA / TÜRKİYE

Gsm
0.539 599 21 35 - Yasin EKEN

Email
bilgi@konya-web.com
yasineken@hotmail.com
© Copyright 1989-2016 konya-web.com
Web Sitesindeki bilgiler tarafımızdan değiştirilebilir.
Bu değiştirlen bilgiler tarafımızca saklı tutulabilir.
BİZİ TAKİP EDİN
DESTEK AL