Gösterişli, Albenisi Yüksek, Web Sitesi İstermisiniz?
+9 0.539 599 21 35 / Yasin EKEN
  • Harikulade Bir WEB SİTESİ Sahibi Olmak İster misiniz?
  • DOMAİN Tescil İşlemleri
  • WEB HOSTİNG Tescil İşlemleri
  • ARAMA MOTORU Optimizasyon İşlemleri
  • ÜRÜN FOTOĞRAFI Çekim İşlemleri
  • BANNER TASARIMI İşlemleri
WEB SİTESİ YAPTIRACAĞIM

Hoş geldin;

Web sitesi nedir? Sana biraz ondan bahsedeyim.
Web sitesi; internet üzerinde yer alan çağımızın medya alanlarından biri olarak tanımlanıyor.Radyo, televizyon gibi…


YIL 1990


İlk web sitesini 1990 yılında CERN ( Burada atom altı parçacıkları hızlandırıp hızlandırıp çarpıştırıyor, sonra da nasıl çarpışıyorlarmış, diye izliyorlar )’de İngiliz asıllı Bilgisayar Mühendisi Tim Berners-Lee kurmuş, yanda resmi var.


SUNUCU

Tim web sitesini NEXT Bilgisayar üzerine kurmuş.Üzerine bir de kağıt yapıştırmış, kırmızı yazılarla “Bu Makine Bir Sunucudur. Kapatmayın.” Yandaki resim de görülüyor.Sunucunun da ne olduğunu buradan anlamışsındır.İLK WEB SİTESİ

Kurduğu bu web sitesinin içeriğinde, Web Site Nasıl Kurulur? İnternette Arama Nasıl Yapılır? Sorularının cevabı varmış.Soruların açıklamalarını yapmış bu arkadaş.Ayrıca şu meşhur World Wide Web’inde (WWW) mucidi.


SONUÇ


Bu arkadaşın kurduğu web sitesi Statik Web Sitesi’dir.Ne demek o? Statik web sitesi demek yönetim paneli olmayan e haliyle dinamik olmayan, dökümanlarını kendisinin derleyip, toplayıp işlediği web sitesi demek.

Sonra nereden bulacağız iki de bir Tim’i yani HTML(Statik Dil) bileni deyip Dinamik Diller oluşturulmuş (Asepe, Peyhaşpi …) bunlar kullanılarak Dinamik Web Sitesi icat edilmiştir.Dinamik Web Sitesi icat edilince işler kolaylaşmış niye kolaylaşmış.Dinamik Web Sitesi’ne ait yönetim panelini vermişler müşterilerine, müşterileri istedikleri zaman fotoğraf, yazı vs siteye ekleme, güncelleme, silme işlemlerini rahatlıkla yapmışlar.

Senin için aşağıya iletişim bilgilerini bırakıyorum istediğini bize ilet.Kahve içmeye de en kısa sürede beklerim.Adres Bilgileri
Fevzi Çakmak Mahallesi.Aykent Ayakkabıcılar Sitesi.1.Sokak (10671 Sok) No:17
Karatay / KONYA / TÜRKİYE

Gsm
0.539 599 21 35 - Yasin EKEN

Email
bilgi@konya-web.com
yasineken@hotmail.com
© Copyright 1989-2016 konya-web.com
Web Sitesindeki bilgiler tarafımızdan değiştirilebilir.
Bu değiştirlen bilgiler tarafımızca saklı tutulabilir.
BİZİ TAKİP EDİN
DESTEK AL